אודות הישיבה

אודות הישיבה

ישיבת ההסדר 'נהר-דעה' בנהריה, אשר נוסדה בשנת תשנ"ה (1995), היא ישיבת הסדר בה משולבים לימוד תורה ושירות צבאי במסגרת של חמש שנים. לאחר 13 שנה בהם כיהן הרב אליהו בלום כראש הישיבה יחד עם רב העיר הרב ישעיהו מייטליס, עומד כיום בראש הישיבה הרב משה אדלר יחד עם הרב ישעיהו מייטליס. רוב תלמידינו הם בוגרי ישיבות תיכוניות ועירוניות המגיעים מכל רחבי הארץ.

בתחילת דרכה, הישיבה השתכנה במבנה בית הכנסת בשכונת אוסישקין בנהריה. תלמידי הישיבה התגוררו בדירות שכורות ברחבי השכונה. עם התפתחותה הברוכה של הישיבה היה צורך בהקמת מבנה שיענה על צרכיה של הישיבה.

בשנים האחרונות זכינו לפתוח את דלתות בית המדרש החדש, כחלק מקמפוס שלם שהוקדש לזכרו של תלמיד הישיבה מאור ג'אן הי"ד, שנהרג בפיגוע בזמן שירותו הצבאי. בית המדרש החדש נחנך ברוב עם, ביחד עם תושבי נהריה הרבים ששמחים לראות כבר שנים רבות את אור לימוד התורה בוקע מבית המדרש ומאיר את כל העיר.

קמפוס הישיבה החדש כולל גם חדרי כיתות, ספרייה, חדרי פנימייה וחדר אוכל. כל אלו נבנו לרווחת תלמידינו וכדי לשמש היכל מפואר, וכלי ראוי למרכז של תורה וחסד.

העקרונות החינוכיים בלימוד התורה במסגרת הישיבה

ראשי הישיבה, יחד עם צוות הרמי"ם, מדגישים בהוויה של הישיבה את ראיית התורה כ"תורת חיים", תורה המחוברת לחיי המעשה וזאת בלימוד מתוך שמחה ואהבה. אנו שמים דגש על לימוד מקיף ויסודי, המקנה לתלמידים ידע בכל תחומי התורה ומעצב את עולמם הרוחני. במקביל, את כל מסלול ההתחנכות בישיבה אנו מכוונים לחיזוק אהבת התורה, העם והארץ.

המסגרת המיוחדת של ההסדר מעודדת את התלמידים לשלב בין לימוד תורה לשירות צבאי, רוב הבחורים משרתים ביחידות קרביות.