יזכור

                  

להבה  מאור משה ג'אן הי"ד 

נולד בי"א סיוון תשמ"ד - נרצח על קידוש ה' והארץ בז' בתמוז תשס"ה

 

מאור הי"ד, בוגר הישיבה, בלט מאז היותו ילד באופיו הבוגר והאחראי בין בני גילו.

כל מה שפעל ועשה, נעשה מתוך להט, אמונה, ודבקות במשימה. על תג יחידת גבעתי בה שירת, כתב את הדבר שאפיין אותו יותר מכל - "מה שקשה - עושים, מה שבלתי אפשרי - לוקח קצת זמן". בזמן לימודיו בישיבה היה דמות אהובה ודומיננטית שסחפה אחרים ללימוד תורה. לישיבה בנהריה הגיע מכיוון שהישיבה הייתה אז ישיבה צעירה בתחילת דרכה, ולכן האמין שיוכל להתקדם בלימודו בד בבד עם תרומתו להתפתחותה.

מאור היה תלמיד שקדן, טוב לב, עדין נפש, שקט, צנוע וחייכני. אשר אהב תמיד לעזור לזולת, התנדב לכל משימה ותרם רבות לקהילה. גם בזמן שירותו הצבאי ועל אף היותו כבר נשוי המשיך להיות "הרוח החיה" בסניף בני עקיבא מרכז בנתניה.

מאור הזדהה עם עירו נתניה בכל מאודו, אהב אותה ואף שאף להקים בנתניה גרעין תורני. ביתו הפתוח גיבש את חבריו מידי שבת, לשיחות וחלומות שקרמו עור וגידים. ולכן, כאשר פניתי אליו במהלך שירותו הצבאי בבקשה שיחזור לישיבה לאחר השירות בפועל, ענה מאור "איני יכול, נתניה זקוקה לי". ומול תשובה כזאת אי אפשר לעמוד.

מאור נרצח בפיגוע חבלני ליד קניון השרון בנתניה ב-ה' תמוז תשס"ה, עת עמד בעת חופשתו מהצבא בצומת יחד עם חניכיו מתנועת בני עקיבא, בעודם מחלקים סרטים כתומים כאות מחאה נגד ההתנתקות מגוש קטיף.

בן 21 היה במותו, השאיר אחריו אישה בהריון, הורים, אחים וחברים רבים שכואבים ואבלים על מותו ללא עת.

מאור היקר הי"ד לימד אותנו לחתור לעבר מטרה בדבקות, בתמימות ובאהבת ה' גדולה, גם במציאות קשה ומורכבת.

דבר לא הרתיע אותו בחתירתו לעבר מטרות גדולות. ומורשת זו שהותיר אחריו, מחזקת אותנו כולנו בחינוך הדורות הבאים לתמימות ולאמונה. לאכפתיות כנה כלפי עם ישראל ולהכרה שבעמידתנו האיתנה ובחתירתנו לעלות במסילה העולה בית ה', אנו אכן מקרבים את ביאת משיח צדקנו ואת הגאולה השלימה.

יהי זכרו הברוך של מאור נר תמיד עבורנו, לערכי אהבת התורה והארץ ודבקותנו בהם בכל לבבנו - "אפילו נוטל את נפשך". אמן.

(הרב אליהו בלום)